MATERIÁLY PRE TEPELNÚ IZOLÁCIU A ROZPTYL SVETLA

V minulosti bola transparentná tepelná izolácia známa hlavne v 80-tych a 90-tych rokoch vďaka rozsiahlym výskumom v oblasti pasívnej slnečnej energie, najmä s využitím pre solárne vykurovanie stien .

Podobne ako kožušina polárneho medveďa (ktorá je priesvitná), iyolácia TWD je umiestnená pred tmavou fasádou budovy a teplo zachytené zo slnečného žiarenia sa prenáša do obytného priestoru s časovým oneskorením. Tento systém sa však v praxi nestal bežne používaným. Namiesto toho však vďaka nemu vzniklo množstvo aplikácií, najmä v oblasti denného osvetlenia.

V súčasnosti ponúkame 3 produktové rady materiálov TWD. Všetky majú spoločnú vlastnosť vytvárania statického vzduchového vankúšiku s efektívnou tepelnou izoláciou. Okrem toho tieto materiály vytvárajú bariéru proti infračervenému žiareniu (tepelné žiarenie), čo zlepšuje izolačné vlastnosti.

TIMax GL

lIzolačný materiál rozptyľujúci svetlo

UV stabilný

Teplotne stabilný do približne 100 ° C

Izolačný materiál TIMax® GL je priesvitný materiál s veľmi dobrými svetelnými rozptylovými vlastnosťami, ale s menšou svetelnou priepustnosťou. Je preto vhodný na použitie pri 2-plášťových systémoch, kde je potrebné dosiahnuť dobrý rozptyl svetla alebo ochranu pred slnkom. Je použiteľný pre izolačné sklenené tabule, membránové strechy, stĺpové a priečne konštrukcie, napr. v drevených konštrukciách alebo svetelných pásoch / svetlíkoch.

TIMax PET

Plastové jadro vyrobené z polyetyléntereftalátu

UV-stabilné

Teplotná stabilita do cca 70 ° C

TIMax® PET je robustný, priesvitný PET materiál s nižšou teplotnou stabilitou. Jeho štruktúra pripomína včelie plásty. Je ľahko inštalovateľný a vhodný pre strešné aplikácie, ako strešné okná a svetlíky. Jeho štruktúra vykazuje veľmi dobrú tepelnú izoláciu. Vzduch je zachytený vo voštinových bunkách a vytvára stagnujúci vzduchový vankúš. V kombinácii so slnečnými lúčmi vytvára pascu na energiu. Ak za slnečného počasia na tmavom asfalte položíte priehľadnú voštinu, asfalt sa roztopí pomerne rýchlo.

TIMax CA

Plastové jadro z triacetátu celulózy

UV stabilné

Teplotne stabilné do cca 100 ° C

Vďaka svojej vysokej teplotnej a UV stabilite sa TIMax® CA používa hlavne pri solárnych kolektoroch. Zlepšuje účinnosť týchto kolektorov a zabezpečuje, že voda ohriata počas dňa do rána nevychladne. Vysoko priehľadné plastové voštiny sú už dlho známe ako klasická transparentná tepelná izolácia (TWD) vďaka ich veľmi vysokej svetelnej priepustnosti aj pri šikmo dopadajúcom svetle. Takže 80 mm plast má vyššiu priepustnosť svetla vďaka rozptýlenému svetlu ako 4 mm hrubé sklo.