LAMBERTS LINIT U-Glass

V prvých desaťročiach po druhej svetovej vojne sa profilované sklo používalo ako lacné, nákladovo efektívne riešenie pre jednoduché priemyselné a komerčné budovy. Dnes sa využíva v architektonických projektoch zameraných na dizajn po celom svete – napr. v múzeách, divadlách, nákupných strediskách, štadiónoch a mnoho iných – a to vďaka svojej kvalite, technickým možnostiam, jasným formám a technickej rozmanitosti.

LAMBERTS LINIT U-glass Eco je súčasťou tréningových stredísk FC Bayern München a Real Madrid, ako aj stanice lanoviek postavených pre olympijské hry v Londýne alebo ľadovec Stubai.

Najznámejšie architektonické kancelárie na svete ako Steven Holl, Ian Ritchie, Rem Koolhaas a mnoho ďalších využívajú vo svojich projektoch profilové sklo LAMBERTS.

Zistili sme, že chceme skúsiť použiť profilové sklo na mnoho ešte brilantnejších vecí, a to nás povzbudilo, aby sme vstúpili na novú pôdu a preskúmali nové horizonty. Výsledkom je, že sme prvým výrobcom (od roku 2000), ktorý ponúka bezpečnostné profilové sklo, tepelne tvrdené a spracované až do dĺžky 7 metrov (v rôznych prevedeniach farebných prevedeniach, s pieskovaním alebo v čírej verzii).

Neustále rozširujeme portfólio sklenených povrchov, aby sme vyhoveli rastúcim požiadavkám architektov na estetickejšie riešenia.

ESTETICKOSŤ JE ZÁKLADOM NAŠICH SKLENENÝCH POVRCHOV

Všetky typy skla LINIT sa vyrábajú štandardne v dekóre „504“ (perlová štruktúra), ktorá sa vyznačuje vynikajúcim rozptylom svetla.

LINIT clarissimo je výrobno-technické vylepšenie LINIT clear, ktoré je na trhu už mnoho rokov veľmi úspešné. LINIT clarissimo sa vyrába pomocou neštruktúrovaných valcov a ponúka ďalší estetický prvok vďaka svojej dobrej priehľadnosti.

LINIT solar sa vyznačuje hodvábne hladkým povrchom, ktorý vďaka svojmu elegantnému vzhľadu nielenže umožňuje ideálny energetický zisk, ale tiež spĺňa najvyššie požiadavky na eleganciu. Táto plocha bola vyvinutá spoločnosťou LAMBERTS pre Steven Holl Architects v New Yorku a bola použitá v Múzeu umenia Nelsona Atkinsa. Od tej doby sa LINIT solar použil nielen v niekoľkých nadväzujúcich projektoch Stevena Holl, napríklad v Prattovom inštitúte (New York, USA), Švajčiarskom veľvyslanectve (Washington, USA) a Herningovom centre umenia (Herning, Dánsko), ale aj v mnohých ďalších budovách s najvyššou estetickou náročnosťou po celom svete.
Tento vysoký nárok na dizajn môže splniť aj nový

LINIT cord má veľmi jemný, líniový povrch a tiež zaujme neobyčajnou eleganciou. LINIT cord prekvapuje novými a atraktívnymi optickými efektmi pri pohľade z rôznych uhlov. Tieto účinky nie sú nikdy rušivé, ale nenápadne príťažlivé.

LINIT prismasolar je výrazná povrchová štruktúra vyvinutá spoločnosťou LAMBERTS, ktorá – pri horizontálnej montáži – slúži ako tienenie a tiež vedie svetlo do hĺbky miestnosti. Táto extravagantná štruktúra, ktorá je na trhu s profilovým sklom jedinečná a navyše poskytuje zaujímavé svetelné efekty a neočakávané optické ilúzie.

LINIT ice je nová povrchová štruktúra od LAMBERTS, ktorá zdôrazňuje prírodný, elementárny charakter skla a pripomína estetiku ľadu. LINIT ice je tiež ideálny pre aplikácie, v ktorých si želáte čo najmenšiu priehľadnosť.

LINIT Magico je vzor, ktorý sa vyznačuje veľmi jemnou vlnitou povrchovou štruktúrou. Za týmto skleneným povrchom takmer úplne vymiznú objekty, čo má za následok skutočne jedinečný efekt a mimoriadny vzhľad, ktorý sa zdá takmer magický.

LINIT Moiré, je zaujímavý derivát produktového radu LINIT. Základom tejto povrchovej štruktúry je náš renomovaný systém LINIT solar, ktorý zaujme svojím jemným hodvábnym vzhľadom. Tento úžasný a elegantný efekt ešte umocňuje vertikálny nadčasový líniový vzor v novom LINIT Moiré. Tieto línie vytvárajú dojem vĺn v skle, ktoré opticky zvyšujú hĺbku a štruktúru budov a fasád.

Magico

Ice

Cord

Clarissimo

504

Solar

Prismasolar

Moire

POVRCHOVÁ ÚPRAVA LINIT

Ďalšie možnosti úpravy profilového skla LINIT poskytujú esteticky zaujímavé a atraktívne riešenia.

Tieto kroky zušľachťovania sa realizujú pomocou vlastných výrobných zariadení, ktoré sú väčšinou navrhnuté spoločnosťou LAMBERTS s ohľadom na špecifiká profilového U-skla.

Pieskovanie

LINIT mat je sklo s pieskovaným vnútorným povrchom, ktorý účinne odráža a rozptyľuje svetlo. V dôsledku toho už nemôžete vidieť jasné obrysy (na rozdiel od smerovanej priepustnosti). To vytvára jemný, belavý odtieň, vďaka čomu je fasáda LINIT atraktívnejšia a poskytuje dodatočnú svetlosť pri pomerne nízkych nákladoch – najmä keď je fasáda presklená.

Atraktívnosť takejto fasády je možné zvýšiť použitím LINIT low iron namiesto štandardného skla: LINIT low iron vďaka nízkemu obsahu železa významne znižuje zelený odtieň, ktorý sa bežne vyskytuje v štandardnom skle.

Ak je to potrebné, je tiež možné sklo LINIT opieskovať iba čiastočne, aby sa v sklenenej stene vytvorili priesvitné povrchy. LINIT mat je k dispozícii aj v zosilnenej verzii.

Všetky sklá LINIT z nášho sortimentu  – okrem poťahovaných skiel 1,7 W, azure a solex – môžu byť pieskované až do dĺžky 7 metrov.

504_matt

Solar_matt

Prismasolar_matt

Moire_low_iron_matt

Magico_low_iron_matt

Ice_matt

Cord_matt

Clarissimo_matt

POVRCHY

Azur

W 1.7

Solex

FAREBNÉ POVRCHY

Vypálením keramických farieb do vnútra skla je možné vytvoriť fasády LINIT v rôznych odtieňoch RAL (od bielej cez oranžovú až po čiernu) s väčšou alebo menšou priesvitnosťou v závislosti od farby. Pre projektantov a konštruktérov, ktorí uprednostňujú belavú farbu takzvaného leptaného / matného skla, máme k dispozícii špeciálny typ farby LINIT, ktorý emuluje vzhľad leptaného skla na základe keramických farieb.

Estetická atraktivita skiel, rovnako ako pri pieskovanom LINIT mate, sa dá výrazne vylepšiť pomocou LINIT low iron s nízkym obsahom železa. Výhoda LINIT color spočíva predovšetkým v tom, že keramická farba sa do skla vypáli pri teplote cca. 650 ° C. Výsledkom je vynikajúca životnosť – najmä v kombinácii s UV žiarením – v porovnaní s konvenčnými farebnými aplikáciami pri nižších teplotách.

Súčasné tvrdenie skla zvyšuje maximálnu odolnosť voči teplotným rozdielom podľa DIN EN 14179-1 z cca. 40 K až cca. 150 K. Pri konvenčnej farebnej aplikácii je veľmi pravdepodobné, že dôjde k rozbitiu skla v dôsledku tepelného namáhania. Naša metóda posúva toto riziko do teplotného rozsahu, ktorý sa zvyčajne pri štandardnom použití nedosahuje.

Ak je to potrebné, je tiež možné sklo LINIT smaltovať iba čiastočne, aby sa na fasáde vytvorili povrchy s farbou a bez farby. Všetky sklá LINIT – s výnimkou drôteného skla a vrstveného skla 1,7 W, azure a solex – môžu byť smaltované až do dĺžky 7 metrov.

Ice orange

Cord green

Cord yellow

Clarissimo silver

Clarissimo red

Clarissimo blue

Magico color

Príslušenstvo

Tepelná izolácia pre profilové sklo do U=0.66

Farbené a dizajnové riešenia pre profilové sklo

Riešenie pre použitie ako predsadená fasáda

Produkcia

LAMBERTS LINIT je alkalicko-vápenaté sklo. Je to špeciálna forma liateho skla pozostávajúca hlavne z piesku, vápenca, uhličitanu sodného a dolomitu.

Tieto suroviny sa starostlivo roztopia kyslíkovej peci – a teda aj ohľaduplnej k životnému prostrediu – v peci. Sklenený pás odoberaný z pece je ohnutý do tvaru U, zatiaľ čo je stále vo svojej plastickej fáze. Potom sa ochladí a stvrdne. Po starostlivo monitorovanom chladiacom procese sa požadované dĺžky automaticky orežú, skontroluje sa ich kvalita a zabalia sa do šarží v prepravnej fólii.

Všetky výsledné dĺžky skla majú individuálny optický charakter, ktorý spôsobuje živú, svetlo žiaruvzdornú sklenenú fasádu.

Sklenené panely LAMBERTS LINIT nikdy nevyzerajú úplne rovnako z hľadiska ich optických a fyzikálnych vlastností, ale samozrejme všetky spĺňajú príslušné vlastnosti a atribúty uvedené v definíciách produktu LINIT.

Rozmery

Na rozdiel od tabúľ z plochého skla je profilované sklo LAMBERTS LINIT trvanlivé a vďaka svojmu tvaru písmena U má vynikajúcu nosnosť. Môže byť namontovaný v značných dĺžkach (až do 7 metrov v závislosti od zaťaženia vetrom) bez akejkoľvek pomocnej podpery. Sklo LINIT má takú statickú pevnosť, že bočné konzoly zvyčajne nie sú potrebné. Výsledkom je fasáda s maximom skla a minimom rámových profilov.

Sklo LAMBERTS LINIT sa vyrába v siedmich základných typoch s rôznymi profilmi a rozmermi. Špeciálne sklá LINIT s rôznou hrúbkou, šírkou a výškou môžu byť vyrobené podľa požiadaviek pri dosiahnutí určitej veľkosti objednávky. Naši predajcovi vám v prípade potreby radi poskytnú konkrétne informácie.

Sklo LINIT sa dodáva od 100 cm do maximálnej dĺžky 700 cm v závislosti od typu. V tomto rozsahu je možné objednať pevné rozmery pre ľubovoľnú dĺžku.

LINIT LOW IRON

LINIT low iron (s nízkym obsahom železa), ktorý sa vyrába v špeciálnych výrobných sériách, je prémiové sklo na trhu profilových skiel.

Vďaka optimalizovanému zloženiu surovín s nízkym obsahom železa má LINIT low iron vyšší koeficient priepustnosti svetla približne 90%, ako aj vyšší faktor priepustnosti žiarenia cca 88%.

Pretože sklenená tavenina LINIT s nízkym obsahom železa je zvyčajne výrazne jasnejšia a menej zelená ako sklenená tavenina štandardnej výroby, architekti a dizajnéri preferujú nízku LINIT low iron – najmä v kombinácii s upravovanými povrchmi (pieskovaný povrch LINIT matt alebo color).

PODKLADY NA STIAHNUTIE

Maximálne možné dĺžky