TRANSPARENTNÉ PANELY VIEWPAN®, S POVRCHOM Z PET ALEBO PMMA (AKRYL)

Priesvitné panely ViewPan® sú priesvitné, tuhé a ľahké voštinové panely s povrchmi z PET plastu alebo PMMA (akryl). ViewPan® môže byť použitý na veľkej ploche vo všetkých štandardných systémoch rámových profilov. Je mimoriadne vhodný pre priečky, podsvietené svetelné steny aj pre závesné stropné prvky.

Vďaka špeciálne vyvinutej technológii lepenia sú povrchy PET pevne spojené s transparentným voštinovým jadrom, ktoré pripomína včelí plást (Wavecore® s šírkou 18 mm). Výsledkom je dizajnový panel s trojrozmerným hĺbkovým efektom a špeciálnymi optickými efektmi cez voštinovú geometriu. V závislosti od uhla pohľadu sa jeho vzhľad mení medzi od priehľadného po difúzne rozptyľujúci svetlo.

Pri použití na veľkých plochách stien vytvára voštinové jadro zaujímavé svetelné efekty. Je možné použiť osvetlenie LED diódami len na okrajoch voštinových prvkov, pričom v tomto prípade sú zreteľné len okraje.

ViewPan PET

S krycími vrstvami transparentného PETG (1,5 mm) a satinovaný (2 mm).

Krycie vrstvy spomaľujúce horenie z PET (polyetylén tereftalátu) vytvárajú vysoko kvalitný voštinový panel s požiarnymi vlastnosťami B1.

Najmä s transparentnými krycími vrstvami je ViewPan® PET dostupný v mnohých formátoch.
Vďaka inovatívnej technike potlače sú satinované krycie vrstvy dostupné v mnohých farbách.

ViewPan® PET v transparentnom prevedení je cenovo najvýhodnejším materiálom.

ViewPan PMMA

S akrylovými krytinami (Plexiglas) v hrúbke 3 mm.

Opticky a hapticky veľmi vysoká kvalita, ale normálne horľavá z hľadiska protipožiarnych vlastností.

Na panely môžu byť pripevnené stabilné hrany až do hrúbky 10 mm, ku ktorým je možné napríklad naskrutkovať kovanie. Preto je obzvlášť vhodný pre posuvné alebo obyčajné dvere.

ViewPan® PMMA je satinizovaný a odolnejší voči poškriabaniu ako ViewPan® PET.

Veľký výber farebných odtieňov vďaka farebným liatym akrylátovým vrchným lakom.